28 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Nowy Rok nowe prawa w Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Od 1 stycznia w Illinois obowiązywać będzie 255   nowych przepisów prawnych. Jeden z nich dotyczy legalizacja marihuany rekreacyjnej. Za niespełna dobę  dostępna ona będzie w określonej ilości dla osób, które ukończyły 21 lat.

 

Od 1 stycznia 2020 firmy zbierające dane personalne na temat mieszkańców naszego stanu będą musiały informować o włamaniu do systemu . Dotyczy to firm, które posiadają   informacje na temat więcej niż 500 osób. Z kolei firmy zbierające informacje pozwalające na przeprowadzenie testów genetycznych i ustalenie swojego pochodzenia jak portal   ancestry.com nie będą mogły przekazywać   tych danych ubezpieczeniom zdrowotnym bez wcześniejszego pozwolenia zainteresowanej osoby.

Legislatura Illinois wprowadziła też istotne zmiany do ustawy o molestowaniu seksualnym pracowników. Zobowiązała między innymi pracodawców do przeprowadzenia   na ten temat szkoleń dla zatrudnionych osób. Illinois znosi też przedawnienie przestępstw na tle seksualnym. Wcześniej sprawca mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej jeżeli do ataku doszło nie więcej niż 10 lat wcześniej.

Od 1 stycznia wzrośnie stawka godzinowa. Zostanie ona podniesiona z 8.25 do 9.25 dolarów. Kolejna podwyżka płacy została przewidziana w lipcu do 10 dolarów, w styczniu 2021 roku do 11 i do 1 stycznia 2025 ma ona wzrosnąć do 15 dolarów na godzinę.

Ustawodawcy zwiększyli też kary za potrącenie pracownika w rejonie prowadzonych robót drogowych. Wzrosły one z 10 do 25 tysięcy dolarów. Będą wyższe mandaty za wymijanie szkolnych autobusów, z których wysiadają lub do których wsiadają dzieci. Kary zostaną zwiększone ze 150 do 300 dolarów a w przypadku kolejnego złamania przepisu nawet do tysiąca dolarów. W tym roku potrąconych śmiertelnie zostało trzech policjantów stanowych. Dlatego też w ustawie Scott Law wprowadzono także zmiany. W dalszym ciągu w przypadku stojącego na poboczu samochodu służb bezpieczeństwa czy cywilnego należy zredukować prędkość lub zmienić pas. Osoby, które nie będą przestrzegały tych przepisów mogą zostać ukarane za pierwszym razem mandatem w wysokości 250 dolarów, za drugim 750 dolarów a kolejne mogą już wzrosnąć do 10 tysięcy dolarów.

Ubezpieczenia zdrowotne będą miały obowiązek   pokrywania kosztów za tzw. EpiPen dla osób, które nie ukończyły 18 lat. Wszystkie schroniska dla zwierząt i inne placówki w których właściciele pozostawiają swoje czworonogi pod profesjonalną opieką muszą być wyposażone w system przeciwpożarowy i odpowiednie alarmy. To tylko niektóre ze zmian jakie wejdą w życie w naszym stanie od Nowego Roku.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520