HomeNew York

Nowy plan Policji w Nowym Jorku w zwalczaniu przestępczości z użyciem broni palnej

Nowy plan Policji w Nowym Jorku w zwalczaniu przestępczości z użyciem broni palnej

Nowojorska Policja wprowadza nowy plan zwalczania przestępczości z użyciem broni palnej po kolejnym krwawym weekendzie. Od piątku, przynajmniej 45 osób zostało postrzelonych z czego 8 śmiertelnie.

Komisarz Policji w Nowym Jorku – Dermot Shea, zmienia grafiki policjantów tak, aby zwiększyć ich ilość na ulicach w weekendy.

2/3 funkcjonariuszy poniżej rangi sierżanta zostanie oddelegowana na zmiany niedziela-czwartek lub wtorek-sobota.

“To jest coś co musieliśmy zrobić. Daje nam to troszkę elastyczności. Zaczynam się czuć jak właściciel firmy, która stara się przetrwać i wiecie, robimy wszystko co możemy, używając wszystkich dostępnych nam środków i upewniając się, że (stosujemy politykę – przyp red.) wszyscy na pokład.” – ocenia sytuację Komisarz Shea.

“To jak żyjemy to nie życie” – mówi Monique Hines,mieszkanka Wschodniego Nowego Yorku – “Dzieci nie mogą wyjść na dwór, nie mogą pójść do parku. Nie możemy nic robić. Nie możemy żyć jakbyśmy chcieli ponieważ ludzie chcą do siebie strzelać.”

Organizacja Police Benevolent Association wyraziła swoje oburzenie podjętą decyzją. Twierdzi, że od policjantów wymaga się coraz więcej, podczas gdy rząd obcina stale dostępne dla nich środki i fundusze.

 

PS

COMMENTS