12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Niezależna firma analityczna chwali założenia przyszłorocznego budżetu Pritzkera

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Renomowana organizacja zajmująca się kontrolą podatków i budżetu pochwaliła propozycję budżetu gubernatora J.B. Pritzkera za ostrożne podejście do wydatków i rozsądną politykę rachunkową. Negatywnie odniosła się jednak do propozycji zmniejszenia stanowych opłat paliwowych w celu walki z inflacją.

Z analizy planu wydatków, który ma wejść w życie 1 lipca, przeprowadzonej przez Civic Federation, wynika, że w budżecie zaplanowano mniejsze dochody z podatków stanowych, co jest pokłosiem walki ze skutkami pandemii. To sprawia, że cały budżet ma być mniejszy w stosunku do obecnego o 3,4%.

Znaczna część środków budżetowych ma zostać przeznaczona na spłatę stanowych zobowiązań, zwiększenie rezerw i podreperowanie poważnie niedofinansowanych planów emerytalnych stanu kwotą 500 milionów dolarów.

Dużo pochwał Pritzker zbiera za walkę z zadłużeniem. Jak czytamy w analizie Federacji Obywatelskiej, jest to o tyle ważne, że mniejsze zadłużenie stanu pozwala śmielej planować przyszłość.

Krytyka dotyczy sposobów walki z inflacją. Jak przekonują autorzy analizy budżetu, zamrożenie podwyżki stanowej opłaty paliwowej jest złym pomysłem. Nie jest ona dominującym elementem ceny paliwa, a jej zamrożenie może spowodować problemy z jej późniejszym przywróceniem, kiedy sytuacja ekonomiczna mieszkańców stanu się poprawi.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520