11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Niepełnosprawna senator z Illinois chce nowych standardów bezpieczeństwa w samolotach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Standard foteli w samolotach na celowniku Tammy Duckworth. Senator USA z Illinois przekonuje, że postępujące zwiększanie ilości miejsc siedzących w kabinach wpływa negatywnie na możliwość ewakuacji w razie wypadku. Jak podkreśla, działania Federalnej Administracji Lotnictwa nie uwzględniają potrzeb osób niepełnosprawnych.

FAA wprowadza nowe rozporządzenie, zgodnie z którym układ foteli w samolocie ma pozwolić jego pasażerom na opuszczenie maszyny w ciągu maksymalnie 90 sekund. Zdaniem Tammy Duckworth badania i symulacje przeprowadzone przez agencję nie do końca odpowiadają rzeczywistości. W jej opinii, nie uwzględniono w nich warunków, jakie mogą pojawić się w czasie awarii samolotu – jak dymu, czy pojawiających się przeszkód w postaci wyrwanych foteli i rozrzuconych elementów wnętrza.

Senator z Illinois, a także kilkunastu jej kolegów z Kapitolu USA, uważa, że FAA powinna przeprowadzić nowe testy i zastanowić się nad zmianą przepisów. Pytana o powody podała swój przykład. Jak powiedziała, z powodu swojej niepełnosprawności nie byłaby w stanie opuścić samolotu w czasie założonym przez Agencję.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520