Niemcy: Zatrzymano podejrzanego o atak hakerski

Niemcy: Zatrzymano podejrzanego o atak hakerski

Federalny Urząd Kryminalny potwierdził, że dziś rano został zatrzymany 20 letni mężczyzna podejrzany o dokonanie ataku hakerskiego na niemieckich polityków i prominentów. Jak twierdzi agencja prasowa DPA mężczyzna przyznał się do winy. Szczegóły zatrzymania zostaną podane do publicznej wiadomości na dzisiejszej konferencji prasowej, która od będzie się we wczesnych godzinach popołudniowych.

Zatrzymany mężczyzna jest studentem i mieszka razem z rodzicami. Już w niedzielę policja przeszukała jego mieszkanie w Hesji. Dwudziestolatek tuż przed przeszukaniem zniszczył swój komputer. Jak twierdzą media student najprawdopodobniej działał samodzielnie i nic nie wskazuje no to, aby utrzymywał kontakty z obcym wywiadem. “Mężczyzna nie miał pełnej świadomości, o konsekwencjach swoich działań” – miał powiedzieć tygodnikowi “Der Spiegel” jeden z prowadzących śledztwo. Zatrzymany jest oskarżony o nieautoryzowane upowszechnianie wielu danych osobowych, ale także o szpiegostwo.

Kilka dni temu w Internecie zostały opublikowane dokumenty i dane osobowe setek niemieckich artystów, znanych ludzi oraz polityków. Atak dotknął także samego prezydenta Franka Waltera Steinmeiera, kanclerz Angelę Merkel oraz członków i pracowników Bundestagu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0