12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Niemcy: Wszystkie partie chcą większych praw dla związków homoseksualnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i zarazem przewodnicząca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej /CDU/ zapowiedziała, że nie będzie się sprzeciwiała zrównaniu praw związków homoseksualnych z małżeństwami heteroseksualnymi. Deputowani CDU będą kierowali się w tej materii jedynie własnym sumieniem – powiedziała kanclerz. Większych praw dla związków partnerskich ze swobodną adopcją dzieci włącznie, domagają się także pozostałe partie.

Zdaniem niemieckich mediów – decyzja Angeli Merkel oznacza, że przyznanie parom homoseksualnym takich samych praw jak małżeństwom heteroseksualnym jest pewne. Jak twierdzi Agencja DPA sprawa ta została już omówiona z bawarską CSU, która do tej pory zdecydowanie była przeciwna takim rozwiązaniom. Frakcja SPD idzie jeszcze dalej i żąda aby głosowanie nad zrównaniem praw związków partnerskich z małżeństwami heteroseksualnymi odbyło się jeszcze w tym tygodniu. „Mam nadzieję, że CDU nie wycofa się z danych obietnic” – powiedział dziś Martin Schulz, dodając, że parlamentarzyści z SPD kontaktowali się w tej sprawie w chadekami. CDU na razie odrzuca taką możliwość.

Niemieckie media sugerują, że walka o dodatkowe prawa dla par homoseksualnych stała się elementem gry przedwyborczej. Do walki o głosy środowisk LGBT dołączyła CDU, która wraz z bawarską CSU była jedyną partią sprzeciwiającą się równym prawom dla par hetero i homoseksualnych, szczególnie w kwestii możliwości adoptowania przez nich dzieci.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520