20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Niemcy: W Monachium rozpoczyna się Oktoberfest. Zaangażowanych tysiąc policjantów oraz prywatne firmy ochroniarskie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Punktualnie o 12.00 burmistrz Monachium Dieter Reiter wybije szpunt z pierwszej beczki piwa i tym samym rozpocznie Oktoberfest – największy festyn ludowy na świecie. Gospodarze w tym roku spodziewają się ponad 6 milionów gości z całego świata. Święto piwa potrwa 16 dni.

Bezpieczeństwa na Oktoberfest będzie pilnowało ponad tysiąc policjantów oraz prywatne firmy ochroniarskie. Jak poinformowała monachijska policja, na miejscu festynu zainstalowano dodatkowy monitoring, patrolujący teren policjanci zostali też wyposażeni w małe kamery osobiste. Nad obszarem, gdzie organizowany jest festyn, obowiązuje zakaz przelotu samolotów i dronów. Na teren Oktoberfest nie wolno wnosić dużych toreb ani plecaków. „Oktoberfest jest dużą międzynarodową imprezą, co potencjalnie zwiększa ryzyko, że znajdzie się w zainteresowaniu terrorystów” – powiedział wiceszef monachijskiej policji Thomas Boehle.

Oktoberfest, organizowany od 1810 roku, to największe na świecie dożynki chmielne. Średnio podczas festynu goście wypijają około 7 milionów litrów piwa. W tym roku litr piwa kosztuje prawie 12 euro.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Waldemar Maszewski/Berlin/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520