21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Rosja: Prokuratura szuka wrogich organizacji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rosyjska prokuratura sprawdza, czy zagraniczne organizacje pozarządowe nie działają na szkodę Rosji – podało radio Echo Moskwy. Według rozgłośni, na listę „niepożądanych” już wpisano 18 organizacji, którym zakazano prowadzenia działalności na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Proces represjonowania niewygodnych dla władz organizacji pozarządowych nasilił się w Rosji w 2012 roku, gdy Władimir Putin podpisał ustawę o „zagranicznych agentach”. W ten sposób publicznie napiętnowano kilkadziesiąt fundacji i stowarzyszeń, korzystających z międzynarodowych grantów, w tym tak znane organizacje jak Memoriał, Gołos i Centrum Lewady. Kilka lat później prokremlowscy deputowani przyjęli przepisy pozwalające na tworzenie „czarnej listy” zagranicznych organizacji, którym zakazano działalności na terytorium Federacji.

Przedstawiciele rosyjskich władz tłumaczą, że w ten sposób chronią bezpieczeństwo Rosji. Jednak zdaniem opozycji i obrońców praw człowieka, tego typu przepisy mają charakter represji i zostały przyjęte po to, żeby ograniczyć działalność oponentów Kremla.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/sjo

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520