Niemcy: Kryzys polityczny z powodu imigrantów trwa

Niemcy: Kryzys polityczny z powodu imigrantów trwa

Opozycja w Niemczech, eksperci i opinia publiczna nie wierzą, że zawarte porozumienie pomiędzy CDU i CSU zażegna polityczny kryzys w tym kraju. Politycy chadeccy ujawniają pierwsze informacje, jak mają działać centra tranzytowe.
Szefowa frakcji SPD w Bundestagu Andrea Nahles w imieniu klubu podkreśliła, że socjaldemokraci nie zaakceptują żadnych zamkniętych obozów dla imigrantów. Odpowiadając współkoalicjantowi Horst Seehofer zapewnił w telewizji N-TV, że decyzje w takich centrach co do dalszego losu imigrantów będą zapadały w ciągu dwóch dni. Powtórzyła to w wywiadzie dla telewizji ZDF Angela Merkel, która dodała, że ustawa zasadnicza nakazuje, aby decyzje w centrach zapadały maksymalnie do 48 godzin.
Chadecy podjęli decyzję, że w poniedziałek na granicy niemiecko-austriackiej rozpocznie działanie pierwsze próbne centrum tranzytowe. Najpierw będą tam umieszczani zarejestrowani w innym kraju imigranci zatrzymani na granicy austriacko-niemieckiej.
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez “Die Welt” wynika, że 89 procent Niemców nie wierzy, iż obecnie uzyskana umowa zakończy konflikty w koalicji. W sondażu wzięło udział ponad 7 tysięcy 500 respondentów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/em/kry

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0