Niemcy: Kłótnia o politykę migracyjną

Niemcy: Kłótnia o politykę migracyjną

Zapowiedziana na dziś przez szefa niemieckiego MSW Horsta Seehofera prezentacja generalnego planu nowej, znacznie zaostrzonej, polityki migracyjnej została odwołana. Powodem jest spór Seehofera z kanclerz Angelą Merkel dotyczący szczegółów planu.

Kanclerz m.in. odrzuciła zasadę, aby migrantów zarejestrowanych wcześniej w innych krajach, lub którym już raz odmówiono w Niemczech azylu, od razu odstawiać na niemiecką granicę. “Tego typu propozycje musimy jeszcze omówić” – stwierdziła Angela Merkel. W odpowiedzi Horst Seehofer przypomniał, że podobne rozwiązania są zgodne z europejskim prawem. “W moich rozwiązaniach znajdują się środki, które przywracają porządek prawny w Niemczech” – powiedział szef MSW i dodał, że obecne obowiązujące rozwiązania prawne ani nie rozwiążą istniejących problemów, ani nie przywrócą w społeczeństwie utraconego zaufania.

Horst Seehofer wezwał Angelę Merkel do szybkiego porozumienia w sporze o kształt przyszłej niemieckiej polityce migracyjnej i azylowej.
Według niemieckich mediów, spór pomiędzy CDU i CSU o politykę migracyjną może wywołać poważny kryzys polityczny w Niemczech.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar r Maszewski/Berlin/kry

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0