23.1 C
wtorek, 7 maja, 2024

Niedzielna tradycja – Łukasz Teodorczyk znów zdobył gola. Polacy za granicą

Tak grali Polacy za granicą.

Łukasz Teodorczyk zdobył swoją trzynastą bramkę w lidze belgijskiej. Jego Anderlecht Bruksela wygrał 3:1 z Kortrijk i awansował na trzecie miejsce w tabeli. Polski napastnik cały czas jest w świetnej formie i tylko kwestią czasu jest transfer do lepszego klubu.

Kortrijk – Anderlecht Bruksela 1:3 0:1 Stanciu (29) 0:2 Teodorczyk (56) 1:2 Saadi (74) 1:3 Obradović (83)
W 18 minucie Kage nie wykorzystał rzutu karnego Kortrijk: Kaminski – Metanire (84. Papazoglou), Gigot, Goutas, Joaozinho – Verstraete (80. Sarr), Rolland – Kage, Totovytsky (59. Mercier) – Saadi Anderlecht: Boeckx – Spajić, Mbodji, Nuytinck, Obradović – Tielemans (76. Badji), Stanciu, Dendoncker – Bruno (62. Chipciu), Teodorczyk, Hanni (88. Acheampong) Żółte kartki: Verstraete, Goutas, Joaozinho – Obradović, Stanciu, Dendoncker, Chipciu Czerwona kartka:Stanciu w 59 minucie za dwie żółte kartki

W meczu 15. kolejki serie A Sampdoria Genua wygrała 2:0 z Torino. W 60 minucie na boisko wszedł Karol Linetty i w doliczonym czasie gry zaliczył asystę przy trafieniu Patrika Schicka. Zwycięstwo dało gospodarzom awans na ósme miejsce w tabeli, a dobry występ Linettego na pewno ucieszył selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę.

W 145 derbach Rzymu AS Roma pokonała Lazio Rzym 2:0. Derby wiecznego miasta były bardzo emocjonujące i przez długi okres meczu wydawało się, że górą będą podopieczni Simone Inzaghiego. Roma w drugiej połowie zagrała agresywniej i przyniosło jej to efekty. Pierwszą bramkę po dużym błędzie Wallace’a zdobył Kevin Strootman, a wynik meczu ustalił strzałem z dystansu Radja Nainggolan. Cały mecz w bramce Romy rozegrał Wojciech Szczęsny, który nie miał wiele pracy.
1:0 Barreto (51) 2:0 Schick (90+5)Sampdoria: Puggioni – Pereira, Silvestre, Skriniar, Regini – Praet (83. Alvarez), Torreira, Barreto – Fernandes (60. Linetty) – Muriel (90. Schick), Quagliarella Torino: Hart – Zappacoasta, Barreca, Castan, Rossettini – Benassi (69. Boye), Valdifiori, Baselli (84. Acquah) – Falque (79. Lopez), Belotti, Ljajic Żółte kartki: Barreto – Rossettini, Benassi, Barreca, Baselli.

Esbjerg zremisował z Brondby Kopenhaga 1:1. Bramki w tym meczu nie zdobył Kamil Wilczek, za to asystował przy bramce Teemu Pukkiego. Drużyna Polaka z 39 punktami na koncie zajmuję drugą pozycje w tabeli. Wilczek z dorobkiem 10 bramek i 5 asyst jest trzeci w klasyfikacji strzelców ligi duńskiej.

1:0 Soder (51) 1:1 Pukki (63)Esbjerg Jensen – Brinch, Lund, Nordvik (46. Anyembe), Lauridsen – Kristensen, Palsson, Jorgensen, Paulsen – Mabil, Soder (87. McGrath) Brondby Ronnow – Larsson, Hermannsson, Rocker, Crone – Hjulsager (87. Jakobsen), Norgaard, Holst (56. Phiri) – Mukhtar – Wilczek, Kliment (56. Pukki) Żółte kartki: Palsson – Holst, Hjulsager
W meczu 16. kolejki ligi francuskiej przeciwko AS Saint-Etienne Kamil Grosicki popisał się kolejnym pięknym golem. Reprezentant Polski pojawił się na murawie w 74. minucie i wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry cudownie uderzając z pierwszej piłki w same widły po podaniu z lewej strony. Było to piąte trafienie „Grosika” w tym sezonie Ligue 1. Rennes wygrało 2:0.
AS Monaco wygrało 5:0 z Bastią. Drużyna Kamila Glika od pierwszej do ostatniej minuty dominowała na boisku i nie pozostawiła rywalowi złudzeń. Dwie bramki zdobył Falcao, a po jednej dołożyli: Mbappe, Lemar i Carillo. Zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Leonardo Jardima dało jej pierwsze miejsce w tabeli i było siódmym triumfem odniesionym na własnym boisku.
Do dużej niespodzianki doszło w pierwszym sobotnim meczu Ligue 1. Goniące lidera z Nicei Paris Saint-Germain przegrało 0:3 z Montpellier. Gospodarze pokazali w tym meczu determinację i wolę walki, a to wystarczyło by wysoko ograć drużynę ze stolicy Francji. PSG zagrało bardzo słabe spotkanie, a do poziomu swojej drużyny dostosował się Grzegorz Krychowiak. Dla podopiecznych Unai Emery’ego była to trzecia porażka w tym sezonie.
Znakomity występ z Zjednoczonych Emiratach Arabskich zanotował Adrian Mierzejewski. Polski pomocnik zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty dla Al-Sharjah SCC w zwycięskim spotkaniu z Emirates Club. Zespół Mierzejewskiego po 10. kolejkach plasuje się na siódmej pozycji w ligowej tabeli.