22.1 C
Chicago
sobota, 25 maja, 2024

Nie żyje Jan Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków. Zmarł w wieku 65 lat.

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie żyje Jan Kulczyk, jeden z najbogatszych Polaków. Zmarł w wieku 65 lat. O śmierci biznesmena poinformował w środę Kulczyk Holding.

Jan Kulczyk zmarł w Wiedniu, w nocy z wtorku na środę, na skutek powikłań pooperacyjnych – poinformował Kulczyk Holding SA w komunikacie. Z nieoficjalnych informacji, podawanych przez media, wynika że chodzi o powikłania po „drobnym zabiegu kardiologicznym”. W środę miał opuścić szpital, był umówiony na spotkania biznesowe.

 

Jan Kulczyk urodził się w 1950 r., pochodził z Bydgoszczy. Ukończył prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handel zagraniczny na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Miał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego. W świat biznesu wszedł w 1981 r., zakładając firmę handlu zagranicznego Interkulpol. W 1988 roku wszedł do branży motoryzacyjnej, tworząc pierwszą w Polsce sieć dystrybucji samochodów marki Volkswagen.

 

 

Był najbardziej aktywnym na arenie międzynarodowej polskim biznesmenem. Działał w Europie, Afryce, Ameryce Południowej. Był właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments. Od 2002 roku regularnie pojawiał się na. W 2015 r. jego majątek był szacowany na 15,1 mld zł.

 

– Tracimy kolejnego wybitnego przedsiębiorcę. Ta informacja to wielki szok. Jan Kulczyk był wizjonerem biznesu – komentuje Wojciech Kostrzewa, dyrektor generalny ITI. – Jego pierwsze pomysły wydawały się dla większości zupełnymi bajkami, a on udowodnił, że można zaangażowaniem i zdolnością przekonywania do wizji osiągnąć bardzo dużo – dodaje.

foto: Grzegorz Dembiński

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520