13.2 C
czwartek, 2 maja, 2024

NHL – wyniki piątkowych meczów

Hokeiści Columbus Blue Jackets w ciągu 4 minut strzelili 4 gole i wygrali na wyjeździe z Anaheim Ducks 4:0 w meczu ligi NHL. Wszystkie gole padły w pierwszej tercji; po dwa zdobyli Sam Gagner i Brandon Saad.

Znakomicie spisał się też rosyjski bramkarz ekipy z Columbus , Siergiej Bobrowski, który obronił 35 strzałów i po raz 14. w karierze zachował czyste konto.

Gola nie dali też sobie wbić hokeiści Edmonton Oilers. Lider Konferencji Zachodniej pokonał na wyjeździe Vancouver Canucks 2:0 i odniosła siódme zwycięstwo w ósmym meczu.
Klub z Edmonton ma 14 punktów i o 3 wyprzedza Minnesota Wild i o 4 San Jose Sharks. Na Wschodzie liderem są hokeiści Montreal Cnadiens z dorobkiem 15 punktów; o 3 wyprzedzają Detroit Red Wings i o 4 Pittsburgh Penguins.
Najsłabsze zespoły rozgrywek to na razie Arizona Coyotes na Zachodzie i Buffalo Sabres na Wschodzie – oba mają po 4 punkty.