17.2 C
niedziela, 5 maja, 2024

NBA: San Antonio wygrało w Cleveland, zwycięstwo Bulls

San Antonio Spurs po dogrywce wygrali na wyjeździe z Cleveland Cavaliers w szlagierowym, sobotnim meczu ligi NBA. Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie przegrali w Detroit zaledwie punktem, ale utrzymali 5. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

W Cleveland goście, wicelider Zachodu, zapewnili sobie zwycięstwo w końcówce dogrywki. Broniący tytułu gospodarze wygrali I kwartę 11 punktami, ale do przerwy było już tylko 58:57 dla gospodarzy. W III części Cleveland znów wypracowali kilka punktów przewagi, ale pozwolili doprowadzić do remisu 107:107.
W dogrywce gospodarze wygrywali 2 punktami na 2 minuty i 13 sekund przed końcem tej części, ale po raz 3. San Antonio odrobili straty, i to z nawiązką. Liderem ekipy z Teksasu był Kawhi Leonard, który zdobył 41 punktów; najwięcej dla gospodarzy, po 29 punktów rzucili LeBron James i Kyrie Irving.
San Antonio odnieśli 33. zwycięstwo w 43. meczu sezonu i pozostają drugim zespołem Zachodu, za Golden State Warriors (37 zwycięstw – 6 porażek). Na trzecim miejscu są Houston Rockets, którzy na wyjeździe wygrali z Memphis Grizzlies 119:95. 30 punktów dla zwycięzców rzucił Sam Dekker; o punkt mniej zdobył lider ekipy z Teksasu James Harden, który miał też 10 asyst. Dla Memphis 32 pkt. rzucił Marc Gasol. Houston mają bilans 34-13.

Na Wschodzie Cleveland utrzymali prowadzenie w tabeli. Porażka z San Antonio była 12. przegranym meczem tego zespołu w 42. meczu sezonu. Drugie miejsce zajmują w tej Konferencji Toronto Raptors (28-15), a trzecie miejsce zajmują Boston Cletics, którzy niespodziewanie po dogrywce przegrali u siebie z Portland Trail Blazers 123:127. Gości poprowadził do zwycięstwa C.J. McCollum, który rzucił 35 pkt. Liderem gospodarzy był Isaiah Thomas z dorobkiem 41 punktów.
Zespół Marcina Gortata, Washington Wizards przegrał na wyjeździe z Detroit Pistons 112:113, ale utrzymał 5. miejsce w tabeli Wschodu (23-20), które daje prawo gry w fazie play-off. Polak rzucił w tym meczu 12 punktów.

Najsłabszym zespołem rozgrywek, a zarazem Konferencji Wschodniej pozostają Brooklyn Nets, którzy przegrali na wyjeździe z Charlotte Hornets 105:112 i ponieśli 34. porażkę w 43. meczu sezonu.