HomeUSA

Nastolatek z Connecticut uratował matkę oraz trójkę jej dzieci z płonącego samochodu

Nastolatek z Connecticut uratował matkę oraz trójkę jej dzieci z płonącego samochodu

18-latek z Connecticut uratował matkę, oraz jej trójkę dzieci z płonącego samochodu. W obliczu tego wszystkiego co dzieje się obecnie na świecie, dobrze jest wiedzieć, że zwykli ludzie nadal pomagają sobie nawzajem.

Justin Gavin, 18-letni chłopak z Connecticut, zauważył, jak SUV na jego oczach staje w płomieniach.

Spacerował wtedy ulicą. Zareagował natychmiast i dzięki temu, ocalił cztery istnienia.

Samochód nie był zaparkowany, rodzina jechała wzdłuż ulicy.

“Krzyczałem <Zatrzymaj samochód! Twój samochód płonie! Twój samochód płonie!>”

W tym momencie, już kilka osób dzwoniła na straż pożarną i policję, ale nie było jeszcze żadnego funkcjonariusza na miejscu. Gavin podbiegł więc do samochodu, żeby zobaczyć czy będzie w stanie im pomóc.

“Czułem po porostu, że gdybym to ja był w takiej sytuacji, to chciałbym żeby ktoś mi pomógł. Instynkt wziął nade mną górę” – opowiada Justin w wywiadzie dla CNN.

Po uratowaniu kobiety, zauważył, że w samochodzie jest jeszcze trójka dzieci, który nadal płonął.

“Podczas gdy płomienie stawały się coraz większe, Justin wciągnął wszystkie trzy dzieci, w tym roczne dziecko w foteliku” – komentuje Kapitan Michael DaSilva w materiale, który obejrzeć można na Facebooku.

“Trochę się przestraszyłem, bo nie byłem pewien czy uda mi się wszystkich wyciągnąć na czas. Na szczęście, udało się” – dodaje nastolatek.

Komendant policji Fernando Spagnolo, odznaczył chłopaka specjalnym medalem – “challenge coin”, który normalnie daje własnym funkcjonariuszom, którzy wykazali się niezwykłą odwagą.

“Jedną z rzeczy, jaką robię aby podkreślić heroizm lub niezwykłą pracą, to podarowanie im czegoś co nazywam “challenge coin” – Spagnolo mówi Gavinowia w filmiku.

Materiał na Facebooku policji ma już 44,000 polubień i 1.7 tysięcy komentarzy.

 

 

PS

photo: facebook.com

COMMENTS