HomeNew York

Zegar Metronome odlicza teraz czas do nieodwracalnego globalnego ocieplenia

Zegar Metronome odlicza teraz czas do nieodwracalnego globalnego ocieplenia

Zegar Metronome w Nowym Jorku, został przeprogramowany i odlicza teraz czas, jaki pozostał nam nim osiągniemy poziom nieodwracalnego globalnego ocieplenia. Jeśli nie podejmiemy żadnych kroków, zostało nam około 7 lat.

Zegar Metronome, część instalacji artystycznej, odlicza teraz czas jaki nam pozostał, nim nie będziemy w stanie cofnąć szkód jakie wyrządzamy środowisku jako ludzie.

Za 7 lat, czekać ma nas nieodwracalne globalne ocieplenie.

Artyści – Gan Golan oraz Andrew Boyd, odpowiedzialni za instalację artystyczną, ustalili zegar na właśnie 7 lat, opierając się na badaniach Mercator Reasearch Institute on Global Commons and Climate Change, położonym w Berlinie.

Przeprogramowanie nastąpiło w sobotę i teraz, sekunda za sekundą zegar tyka “wstecz”. Ma to na celu uświadomić ludziom jak niewiele czasu nam zostało i nadać sytuacji realnego wyglądu oraz swoistego poczucia jak pilnie musimy reagować.

“Zmiany klimatu już następują. Zegar nie jest budzikiem, który ma zadzwonić za 7 lat, żebyśmy się obudzili. To jest raczej stoper, który już odlicza czas i musimy za nim nadążyć.” – tłumaczy Gan Golan.

Zegar w tej formie będzie odliczał czas tylko do 27 września, ostatniego dnia Climate Week. Artyści mają jednak nadzieję, że podobna informacja może być wyświetlana gdzieś na stałe.

 

 

PS

COMMENTS