Narkotyk Flakka w Polsce. Co to jest flakka zombie? {PRZERAŻAJĄCE WIDEO]

Narkotyk Flakka w Polsce. Co to jest flakka zombie? {PRZERAŻAJĄCE WIDEO]

Narkotyk Flakka dotarł do Polski. To bardzo niebezpieczna substancja. Można go palić, wstrzykiwać, wciągać nosem bądź połykać. Przedawkowanie może skończyć się śmiercią.

 

“Flakka” to potoczna nazwa substancji alfa-PVP (α-Pirolidynopentiofenon). Osoba, która zażyła ten narkotyk staje się odporna na ból i niesamowicie silna. Można go palić, wstrzykiwać, wciągać nosem bądź połykać. Przedawkowanie może skończyć się śmiercią.

 

W Polsce pojawiła się nowa substancja zmieniająca ludzi w zombie. Narkotyk “Flakka” sprawia, że ludzie po jego zażyciu są agresywni i odporni na ból. W Świnoujściu zmarł mężczyzna, który miał go zażyć. W sieci znajduje się nagranie przedstawiające jego zachowanie pod wpływem nowego narkotyku.

 

Dwa tygodnie temu w Świnoujściu zmarł mężczyzna po zażyciu dopalaczy. Wcześniej w Szczecinie zmarł młody mężczyzna. Lekarze podejrzewają, że mógł zażyć narkotyki. Szczecińscy naukowcy potwierdzają, że zatruciami flakką jest coraz więcej.

 

– To prawda, choć dopalacz jest na rynku rok lub dwa. Niestety skutki jego zażywania mogą być tragiczne. Szczególnie, gdy ktoś nie zdaje sobie sprawy, że wziął akurat ten narkotyk. Dilerzy często o tym nie informują, co sprzedają – mówi dr Tomasz Janus, adiunkt w Zakładzie Medycyny Sądowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Śledczy czekają na oficjalne potwierdzenie, czy mężczyzna ze Świnoujścia znajdował się pod wpływem flakki – narkotyku zombie. Organizacje i instytucje w odpowiedzi na ostatnie wypadki przygotowują m.in. spotkania profilaktyczne. Robi to chociażby Caritas.

 

S, AIP

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0