HomeZachodniopomorskie

Plaża dla naturystów w Mielnie. Uwaga na golasów! Mogą opalać się legalnie

Plaża dla naturystów w Mielnie. Uwaga na golasów! Mogą opalać się legalnie

Plaża dla naturystów w Mielnie, czyli po prostu dla tych, którzy lubią opalać się bez kostiumów czy kąpielówek, jest wreszcie oficjalnie wpisana na odpowiednią listę. 

Tę listę prowadzi Federacja Naturystów Polskich. Można ją zweryfikować na stronie internetowej www.fednat.pl. Plaża w Mielnie, a właściwie w Unieściu (dziś dzielnicy Mielna), jako plaża dla naturystów była znana od dawna. Już w latach 70. ubiegłego wieku przyjeżdżali tu przecież miłośnicy opalania nago. Ale dopiero teraz plaża stała się już oficjalnie plażą dla naturystów. Dojedziemy do niej bardzo łatwo. Należy kierować się na Kanał Jamneński. Tam trzeba znaleźć parking dla naszego auta, a następnie dotrzeć, już na piechotę, na wschodnią stronę kanału.

 

Tu właśnie znajduje się opisywana plaża. Niedawno zostały w tym miejscu ustawione odpowiednie znaki informacyjne, więc ze znalezieniem plaży nie powinno być żadnego problemu. Naturyści chwalą sobie ten mieleński zakątek, choć obawiają się, że planowana tam zabudowa może zepsuć kameralność miejsca. Przypominają więc, że plaże dla naturystów znajdują się też m.in. w Łebie, Kołobrzegu – Podczelu, Grzybowie i Stogach (Gdańsk).

 

qba aip

COMMENTS