Największy pożar lasów w historii Kalifornii oficjalnie ugaszony

Największy pożar lasów w historii Kalifornii oficjalnie ugaszony

Kalifornijskie władze poinformowały, że po niespełna sześciu miesiącach największy pożar lasów w historii stanu został oficjalnie ugaszony.

Pożar Thomas rozpoczął się 4 grudnia 2017 roku w pobliżu Thomas Aquinas College i objął powierzchnię ponad 440 mil kwadratowych (1,140 km kwadratowych) w hrabstwach Ventura i Santa Barbara. Płomienie zabiły dwie osoby, w tym strażaka. Ponadto zniszczyły ponad tysiąc budynków i przyczyniły się do lawiny błotnej w Montecito, w której życie straciło 21 osób. Lawina zeszła po zboczach gór, na których płomienie strawiły roślinność.

Ponad połowa powierzchni zniszczonej przez pożar znajduje się w Los Padres National Forest. Ciągle trwają tam naprawy dróg, ścieżek i ogrodzenia. To właśnie władze tego lasu poinformowały, że pożar można oficjalnie uznać za zakończony. Jak stwierdziły, w obrębie miejsca pożaru od przeszło dwóch miesięcy nie znaleziono żadnych punktów zapalnych.

(hm)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0