Najnowsze badania mogą zdziwić. Whisky nowym sposobem na przeziębienie?

Najnowsze badania mogą zdziwić. Whisky nowym sposobem na przeziębienie?

Chociaż whisky kojarzy się z czymś zupełnie innym, niż skuteczny lek na przeziębienie, to jednak badania nie pozostawiają wątpliwości. Jak wynika z najnowszych badań, niewielką ilością tego trunku można zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia. 

Chociaż na świecie nie ma jednego sprawdzonego sposobu na skuteczną walkę z przeziębieniem, to niewielka ilość whisky może naprawdę zdziałać cuda.

Najnowszym sposobem na walkę z pierwszymi objawami przeziębienia jest drink “Hot Toddy”, który jest niezwykle popularny w Irlandii i Szkocji. Drink na bazie whisky spożywany jest przede wszystkim na ciepło. Oprócz alkoholu dodaje się do niego miód, sok z cytryny oraz gorącą wodę. Taka mieszanka to świetny ratunek, w momencie, kiedy czujemy, że zaczyna nas dopadać przeziębienie.

Gorąca woda w połączeniu z niewielką ilością alkoholu pomaga odetkać zatkany nos. “Alkohol nieco rozszerza naczynia krwionośne, co ułatwia błonie śluzowej zwalczyć infekcję” – tłumaczył w wywiadzie dla ABC News doktor William Schaffner z wydziału medycyny prewencyjnej na Uniwersytecie Medycznym Vanderbilt.

Oczywiście należy spożywać lekarstwo z głową i nie przesadzać z ilością spożywanego alkoholu. Trzeba pamiętać, że alkohol oprócz wspomnianych plusów ma również właściwości moczopędne. Pozbywając się dużej ilości wody z organizmu, odwadniamy się, co prowadzi do ogromnego bólu głowy. Drink “Hot Toddy” to dobry sposób na przeziębienie, ale należy go spożywać w małych ilościach.

Red.AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0