Złote monety w puszkach Salvation Army

Złote monety w puszkach Salvation Army

W wielu miejscach pojawili się wolontariusze Salvation Army, zbierający datki do czerwonych puszek. Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w USA odbywa się zbiórka pieniędzy dla biednych.

 

Podczas minionego weekendu do puszek nieznane osoby wrzuciły cenne, złote monety. W piątek przy Jewel Osco w Crystal Lake ktoś wrzucił do czerwonej puszki monetę Gold Eagle, wartą 1200 dolarów, tyle samo warta jest moneta African Krugerrand, która w sobotę znalazła się w puszcze ustawionej przed Starbucks w Geneva. „Ludzie czując świąteczną atmosferę są bardzo hojni i przekazują nam drogocenne monety” – powiedział pułkownik Charles Smith, dowódca dywizjonu Armii Zbawienia. Zaznaczył, że najważniejsze jest to, że dzięki zebranym datkom organizacja może pomóc najbiedniejszym mieszkańcom USA. Akcja Salvation Army, Red Kettle została zapoczątkowana w 1891 roku w San Francisco. W ciągu ostatnich 30 lat w rejonie Chicago do puszek trafiło blisko 500 złotych i srebrnych monet.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0