Na Dolnym Śląsku będą produkować części do jaguara i BMW

Na Dolnym Śląsku będą produkować części do jaguara i BMW

W 2019 roku firma ASP Polska ma rozpocząć inwestycję w rozbudowę jej bazy, dzięki czemu będzie mogła wejść w nowe obszary produkcji – a konkretnie elementów do samochodów. Będzie to się wiązać ze zwiększeniem zatrudnienia.

ASP podpisała z władzami Głogowa list intencyjny, w ramach którego zamierza zakupić działkę inwestycyjną w Zachodniej Dzielnicy Przemysłowej miasta. Przy nowym dziale produkcji niezbędne będzie zatrudnienie od 40 do 50 nowych pracowników. Plany na rozwój są jednak większe. Firma ASP już teraz zatrudnia w Głogowie około 230 osób. – Firma chce się rozwijać, chce w przyszłym roku wybudować nową halę produkcyjną, właśnie pod przemysł samochodowy – informuje prezydent Rafael Rokaszewicz. Gmina zaoferowała ASP różnego rodzaju wsparcie, w postaci tzw. zachęt finansowych oraz opiekę przed i poinwestycyjną. ASP Polska zajmuje się produkcją detali oraz kompletnie zmontowanych podzespołów z aluminium, stali i tytanu m.in. dla przemysłu medycznego, rehabilitacyjnego i meblowego.

 

W jej obecnie działającej fabryce powstają m.in. elementy do wózków inwalidzkich. W nowej gałęzi działalności firma zamierza wejść w produkcję aluminiowych elementów samochodów – między innymi do takich marek jak jaguar czy BMW. To już kolejna na Dolnym Śląsku inwestycja związana z przemysłem samochodowym. W sąsiednich Polkowicach znaleźć można m.in. fabryki należące do Volkswagena. Działa tam też fabryka Sanden, produkująca elementy klimatyzacji samochodowej oraz Sitech produkujący siedziska samochodowe. W Wałbrzychu działa z kolei fabryka Toyoty. Z kolei w Jaworze trwa budowa obiektu produkcyjnego należącego do Mercedesa.

 

 

 

Kacper Chudzik aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0