HomePOLSKA

Mularczyk (PiS): Następuje zmiana retoryki Niemiec w sprawie II wojny światowej

Mularczyk (PiS): Następuje zmiana retoryki Niemiec w sprawie II wojny światowej

Przewodniczący parlamentarnego zespołu zajmującego się reparacjami wojennymi Arkadiusz Mularczyk z PiS powiedział, że zmiana retoryki Niemiec w sprawie drugiej wojny światowej jest związana z działalnością edukacyjną prowadzoną przez Polskę.

Jak podkreślił w Polskim Radiu 24, działania – zarówno w kraju, jak i za granicą – są prowadzone od blisko dwóch lat. “Proszę zwrócić uwagę, że retoryka, czy też postawa państwa niemieckiego jest już diametralnie inna, dzisiaj prezydent Niemiec mówi, że staje boso przed Polakami, dzisiaj nie słyszymy już o polish death camps, już nikt nie mówi o polskich obozach śmierci” – zaznaczył Arkadiusz Mularczyk.

“Dzisiaj mówi się na świecie o tym, że Polacy domagają się reparacji wojennych od Niemiec, dzisiaj mówi się na świecie o skali zbrodni niemieckich w Polsce i przypomina się o tym jak wielkie to były straty” – dodał poseł PiS.

Arkadiusz Mularczyk wyraził też przekonanie, że działania Polski w końcu doprowadzą do otrzymania przez nasz kraj zadośćuczynienia. “Jesteśmy na takiej drodze, żeby Niemcy w przyszłości zadośćuczyniły Polsce i Polakom za straty wojenne” – powiedział polityk.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR24/sp/sjoCOMMENTS