HomePOLSKA

Skutki upadku biura podróży Thomas Cook. Co z biurem podróży Neckermann Polska?

Skutki upadku biura podróży Thomas Cook. Co z biurem podróży Neckermann Polska?

Mazowiecki Urząd Marszałkowski poinformował IAR, że Polacy, przebywający na wakacjach z biurem podróży Neckermann Polska, które kapitałowo związane jest z upadłym biurem Thomas Cook, mają opłacony powrót do domu.

Rzecznik prasowy mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska powiedziała IAR, że urząd jest w kontakcie z biurem Neckermann Polska, a sytuacja polskich turystów jest monitorowana.

“Na razie biuro uspokaja, że ich sytuacja finansowa jest stabilna i że nie zamierzają składać wniosku o upadłość. Biuro posiada gwarancję ubezpieczeniową opiewającą na 25 mln złotych, a dodatkowym zabezpieczeniem dla turystów jest turystyczny fundusz gwarancyjny” – wyjaśniła.

Z ustaleń urzędu marszałkowskiego wynika, że obecnie poza granicami kraju przebywa dwa tysiące klientów biura Neckermann Polska.

Urząd Marszałkowski powołał specjalny zespół kryzysowy. Wszelkie pytania należy kierować do Urzędu, dzwoniąc pod numery: (22) 59 79 543 oraz (22) 59 79 541.

Przyczyną bankructwa upadłości brytyjskiej firmy, założonej w 1841 roku, jest ogromne zadłużenie. Trzy dni temu poinformowano, że Thomas Cook zabiega o doraźną pomoc w wysokości 200 milionów funtów, czyli blisko miliarda złotych. Bankructwa nie udało się jednak uniknąć. Jako jedną z jego przyczyn wymienia się niepewność związaną z brexitem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wcześn./Wj/sjoCOMMENTS