13.8 C
piątek, 26 kwietnia, 2024

MŚ: Urugwaj szczęśliwie pokonał Egipt, Iran niespodziewanie pokonał Maroko [PODSUMOWANIE VIDEO]

Piłkarze Urugwaju pokonali w Jekaterynburgu Egipt 1:0 (0:0) w meczu grupy A mistrzostw świata w Rosji. Zespół z Ameryki Południowej przeważał, ale nie umiał udokumentować przewagi. Dopiero w 90. minucie zwycięstwo Urugwajowi zapewnił Jose Maria Gimenez.

Pierwszym liderem grupy A jest Rosja, która w czwartek, na inaugurację mistrzostw pokonała Arabię Saudyjską 5:0. W kolejnych spotkaniach Rosjanie zagrają we wtorek z Egiptem, a dzień później Urugwaj zmierzy się z Arabią Saudyjską.

Piłkarze Iranu pokonali w St. Petersburgu Maroko 1:0 (0:0) w meczu grupy B mistrzostw świata w Rosji. Ekipa z Afryki, która uchodziła za faworyta tego spotkania, zdecydowanie dominowała, ale Irańczycy skutecznie i czasem szczęśliwie bronili się. W ostatniej minucie regulaminowego czasu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marokańczyk Aziz Bouhaddouz tak niefortunnie interweniował, że wbił piłkę do swojej bramki.

To drugie w historii zwycięstwo piłkarzy Iranu w finałach piłkarskich mistrzostw świata (w 1998 r. we Francji pokonali USA 2:1). W grupie B występują też Hiszpania i Portugalia; mecz tych zespołów zacznie się o 20:00.