12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Morawiecki: Tak zwane Paradise Papers to kolejny dowód na konieczność walki z uciekaniem firm do rajów podatkowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreśla, że tak zwane Paradise Papers to kolejny dowód na konieczność walki z uciekaniem firm do rajów podatkowych. W ujawnionych przez Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych dokumentach pojawiają się nazwiska osób publicznych i biznesmenów z wielu krajów oraz nazwy firm unikających opodatkowania.

Przebywający w Brukseli wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział Polskiemu Radiu, że nie ma informacji o tym, żeby w Paradise Papers była mowa o Polakach lub polskich firmach. Jednocześnie podkreślił, że wyciek potwierdza dużą skalę zjawiska i fakt, że z takimi nadużyciami należy walczyć.
Mateusz Morawiecki dodał, że jednym z kroków zmierzających do większej przejrzystości w finansach dużych firm jest projekt pozwalający na upublicznianie ich rozliczeń podatkowych. Projektem w tym tygodniu ma zająć się Sejm.

Wicepremier przypomniał też, że Polska była aktywna podczas podpisywania w czerwcu umowy OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) zmierzającej do walki z rajami podatkowymi.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520