9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Ministerstwo Cyfryzacji: Kolejne funkcje Profilu Zaufanego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W tym roku Profil Zaufany utworzyło już milion osób, a w sumie korzysta z niego ponad 2 miliony 238 tysięcy Polaków, powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski, który jest także prelegentem XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Profil Zaufany to darmowy podpis elektroniczny służący weryfikacji tożsamości przy kontaktach z administracją publiczną, na przykład podczas składania różnych wniosków przez internet.

Marek Zagórski poinformował, że Polacy z Profilu Zaufanego chętnie korzystają chociażby przy wypełnianiu elektronicznych wniosków o przyznanie 500 złotych w ramach programu 500 Plus, lub Dobry Start. Wraz z ministerstwem rodziny, pracy i polityki społecznej minister szacuje, że w tym roku tą drogą zostanie złożonych ponad 50 procent wszystkich wniosków.
Minister Cyfryzacji zapowiedział też uruchomienie dodatkowych funkcji Profilu Zaufanego w przyszłym tygodniu. Pozwolą one dopisać się do listy wyborców, czy zgłoszenia chęci głosowania korespondencyjnego w wyborach bez konieczności wychodzenia z domu. Z kolei za kilka tygodni resort cyfryzacji umożliwi założenie konta na portalu gov.pl, które będzie miejscem scalenia wszystkich usług e-administracji dla obywatela.

Profil Zaufany można założyć przez internet przy użyciu swojego konta bankowego lub podpisu elektronicznego, jeśli taki się posiada, albo w tradycyjny sposób odwiedzając punkt potwierdzający – urząd lub bank. Ich listę oraz wszystkie niezbędne informacje można sprawdzić na stronie obywatel.gov.pl.

IAR/Dawid Grygorcewicz/kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520