HomePILNE

Nowa ambasador USA zaczyna pracę w Polsce

Nowa ambasador USA zaczyna pracę w Polsce

Nowa amerykańska ambasador w Polsce rozpoczyna urzędowanie. Georgette Mosbacher złożyła listy uwierzytelniające prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Ceremonia w Belwederze jest oficjalnym początkiem kadencji nowej ambasador.

Georgette Mosbacher to nie jest zawodowy dyplomata. Miliarderka i bizneswoman, przez wiele lat prowadziła w Stanach Zjednoczonych firmę kosmetyczną i zajmowała się doradztwem marketingowym. Od lat jest związana z Partią Republikańską. Bardzo dobra znajoma prezydenta Donalda Trumpa, oboje zresztą mieszkali na Manhattanie. Mosbacher sprawowała funkcję współprzewodniczącej Komisji Finansowej Narodowego Komitetu Partii Republikańskiej i była pierwszą kobietą pełniącą funkcję przewodniczącej Stowarzyszenia Gubernatorów Partii Republikańskiej. Teraz będzie pierwszą kobietą na stanowisku ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.
Z Polakami już się przywitała kilka dni temu, nagraniem zamieszczonym na Twitterze. Na portalu społecznościowym nowa ambasador poinformowała także, że uczy się już języka polskiego. Ambasador weźmie udział w spotkaniu prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych – Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, do którego dojdzie za dwa tygodnie w Waszyngtonie.
Dziś listy uwierzytelniające złożyli także między innymi ambasadorowie Bośni i Hercegowiny, Estonii i Iranu.

Informacyjna Agencja Radiowa/ Białek & Cegielski/kano

COMMENTS