Minister Streżyńska o cyberatakach: “W każdej chwili może nastąpić taki atak zasadniczy”

Minister Streżyńska o cyberatakach: “W każdej chwili może nastąpić taki atak zasadniczy”

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska ostrzega, że nie można bagatelizować ryzyka cyberataków. W ostatnich dniach wirus Petya zainfekował sieci komputerowe instytucji państwowych i firm na Ukrainie, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Tym razem skończyło się na strachu – mówiła w Programie Pierwszym Polskiego Radia Anna Streżyńska. “Cały czas nic się nie stało, bo ataki nie są wymierzone bezpośrednio w nas tylko rykoszetem uderzają w nas, dlatego że mamy kontakty biznesowe z zaatakowanymi” – powiedziała szefowa resortu cyfryzacji. Zastrzegała przy tym, że nawet najmniejszych ataków tego typu nie można lekceważyć. “Dziś są niewielkie, małe i rykoszety, może być to test, może być to ostrzeżenie” – mówiła. “W każdej chwili może nastąpić taki atak zasadniczy” – ostrzegała przy tym minister Anna Streżyńska.

Według ostatnich szacunków, wirus Petya blokował komputery w co najmniej 64 krajach. To już drugi atak hakerów w ciągu ostatnich tygodni. Miesiąc temu komputery infekował wirus “Wanna cry”.

pr1/iar/vey/magosCOMMENTS

WORDPRESS: 0