19.5 C
sobota, 4 maja, 2024

Minimalne zwycięstwa faworytów w ćwierćfinałach Ligi Mistrzów

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów Bayern Monachium minimalnie pokonał Benficę Lizbona, a jedyny gol padł jeszcze zanim zaczęło się spotkanie w Barcelonie.

Bohaterem Bawarczyków okazał się Chilijczyk Arturo Vidal, który zapewnił liderom Bundesligi zwycięstwo.

Swojego gola uparcie szukał Robert Lewandowski, jednak kapitan reprezentacji Polski nie miał najlepszego dnia, a gdy już znalazł się w dobrej sytuacji sam na sam z bramkarzem sędziowie powstrzymywali go sygnalizując spalonego.

Benfica nie miała jednak zamiaru się poddawać i w drugiej połowie pokazała sporo dobrej piłki, będąc zespołem bliższym wyrównania niż Bayern podwyższenia wyniku, co dobrze wróży przed starciem rewanżowym.

Bez jubileuszowego 500. trafienia w karierze zakończył swój występ Leo Messi. Argentyńczyk miał jednak nie  gorszy humor niż Lewandowski, bo Barcelona wygrała u  siebie z  Atletico 2:1, a  napór gospodarzy był momentami miażdżący. Ekipie rywali nie ułatwiło zadania też to, że już od 35 minuty przyszło im grać w dziesiątkę.

Sam Messi zresztą ma coraz więcej problemów pozaboiskowych. Po ujawnieniu dokumentów zwanych „Kwitami z  Panamy”, a dotyczących zarzutów o oszustwa podatkowe, słynny piłkarz wraz ze swoim ojcem postanowił podać do sądu wszystkie gazety z  całego świata, które brały udział w  śledztwie i opublikowały końcowe wnioski. Messi pomimo tej skomplikowanej sytuacji razem z  Luisem Suarezem i  Neymarem napędzał akcje Barcy, ale pomimo wielu okazji Jana Oblaka dwukrotnie pokonał  tylko Suarez.