15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Migranci z Macedonii przerzucani są do Grecji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przebywający w Macedonii migranci są przerzucani do Grecji. Władze Macedonii ogłosiły powrót do Grecji tysiąca pięciuset migrantów, którzy wczoraj przedostali się przez granicę. Greckie władze oświadczyły, że do tej pory żaden z nich nie został zawrócony legalnie.
Ateny zapowiedziały, że rozważą przyjęcie migrantów z powrotem. Tymczasem policjanci, którzy są na granicy, donoszą, że od rana uchodźcy są przewożeni na grecką stronę samochodami, po leśnych drogach, przez miejsca, gdzie nie ma ogrodzenia. Zdaniem greckich ekspertów, sposób, w jaki rozwiązywany jest problem migrantów, może pogorszyć stosunki między oboma krajami. Tymczasem premier Grecji Aleksis Tsipras zaapelował do uchodźców w Idomeni o opuszczenie pogranicza i udanie się do obozów, gdzie będą mieli odpowiednie warunki. Jego zdaniem kraje, które zamknęły szlak bałkański, już go nie otworzą.
O odsyłaniu uchodźców z grecko-macedońskiej granicy mówił też dziś unijny komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos, który przybył do Idomeni.

IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/em/wkrz

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520