Międzynarodowy serwis informacyjny polskiej nauki i innowacyjności: polishscience.pl

Międzynarodowy serwis informacyjny polskiej nauki i innowacyjności: polishscience.pl

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w imieniu Fundacji Międzynarodowej Współpracy i Rozwoju, informuje o platformie internetowej www.polishscience.pl. Najnowsze przedsięwzięcie powstało przy wsparciu programu „Dialog” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Platforma internetowa www.polishscience.pl, jest dziewięciojęzycznym serwisem informacyjnym w całości dedykowanym polskiej nauce. To jedyne miejsce w sieci, w którym zbierane są tak obszerne treści (ponad 1,800 artykułów miesięcznie) poświęcone polskiej nauce, szkolnictwu wyższemu i innowacyjności.

W serwisie można znaleźć informacje o wydarzeniach i aktywnościach ministerstwa, jego jednostek podległych, jednostek badawczo rozwojowych, uczelni wyższych, informacje o nagrodach, konkursach, wydarzeniach organizowanych w Polsce oraz takich, w których polska nauka lub polscy naukowcy biorą udział, syntetyczne opisy dobrych praktyk – kojarzenia nauki z gospodarką, właściwego wykorzystania przyznawanych środków publicznych na innowacyjność, informacje o programach badawczych, szczególnie takich, w których udział podmiotów zagranicznych jest zakładany, relacje z imprez, seminariów, kongresów naukowych o szczególnym znaczeniu dla nauki, a także informacje popularyzujące polskie uczelnie wyższe.

Korzystanie i dalsze rozpowszechnianie treści serwisu jest nieodpłatne z zastrzeżeniem umieszczenia informacji o źródle.

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0