17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Międzynarodowy Fundusz Walutowy poprawił prognozę gospodarczą dla Polski: Szybszy wzrost, niższy dług

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Międzynarodowy Fundusz Walutowy poprawił prognozę gospodarczą dla Polski. W najnowszym raporcie Fundusz przewiduje szybszy wzrost gospodarczy naszego kraju i obniżenie długu publicznego. 
Z prognozy Funduszu Walutowego wyłania się pozytywny obraz sytuacji gospodarczej w Polsce. „Większa konsumpcja wewnętrzna i szybsze wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej, wspierane przez politykę makroekonomiczną, spowodują zwiększenie aktywności gospodarczej ponad tegoroczny potencjał” – czytamy w raporcie.
Fundusz przewiduje wzrost tegorocznego PKB Polski o 4,1 procent, czyli o 0,8 procent ponad jesienną prognozę. W roku 2019 wzrost gospodarczy Polski ma wynieść 3,5 procent. To o pół procent więcej niż przewidywano jeszcze pół roku temu. Eksperci przewidują inflację w tym i przyszłym roku na umiarkowanym poziomie 2,5 procent.
Według stosowanej przez Fundusz Walutowy definicji bezrobocia, w Polsce utrzyma się ono na poziomie zaledwie 4 procent, czyli będzie znacznie niższe niż w większości krajów europejskich. W Europie zachodniej poziom bezrobocia wyniesie ponad 7 procent. Kolejna pozytywna prognoza dotyczy polskiego długu publicznego. W 2018 roku wyniesie on 50,8 procent PKB.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/em/ kry

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520