HomeUSAChicago

Piotr Michalak wybrany Prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polonijnych w Ameryce

Piotr Michalak wybrany Prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polonijnych w Ameryce

CHICAGO: Piotr Michalak został wybrany nowym Prezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polonijnych w Ameryce. Wybory odbyły się 7 kwietnia w czasie roboczego spotkania SDPA w Jolly Inn.

 

W skład nowego zarządu SDPA zostali wybrani: Yola Kaczmarska Waltos, Ewa Uszpolewicz, Andrzej Gędłek, Andrzej Baraniak. Nowy zarząd zaprezentował szereg pomysłów na działalność tej profesjonalnej organizacji, na szerszą współpracę z dziennikarzami w Chicago, USA i w Polsce.W czasie spotkania wyrażono słowa podziękowania dla poprzedniego Zarządu, który zbudował solidne podstawy: Zbigniew Banas- były Prezes, Alicja Otap, Jacek Zielinski, Małgorzata Koryś, Andrzej Baraniak oraz wiele innych osób.

Członkowie SDPA wychodzą z założenia, że Polonia potrzebuje rzetelnego dziennikarstwa, śmiałej wizji, aby wyjść na wprost współczesnym potrzebom słuchaczy, czytelników, widzów.

Polonia w Chicago ma bardzo bogatą ofertę dziennikarską na wielu płaszczyznach, jeżeli chodzi o ilość programów radiowych, publikacji prasowych, stron internetowych wśród Polonii na świecie.

 

Na początku marca przeprowadzilismy z Piotrkiem wywiad z radnym Chicago – Arielem Reboyrasem, przed jego wygranymi wyborami na kolejną kadencję.

@ Tekst i zdjęcia Andrzej Mikolajczyk/ Foto Facebook archiwum prywatne

COMMENTS