-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Miasto opublikowało wyniki badań gleby w miejscu budowy schroniska dla migrantów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy Brighton Park przestrzegając przed budową w ich sąsiedztwie ośrodka dla migrantów mieli rację. Ich doniesienia o prawdopodobnym skażeniu gleby na terenie inwestycji metalami ciężkimi potwierdził raport geologów.

Nie oznacza to przerwania prac. Jak poinformowały władze miasta, budowa przy skrzyżowaniu 38-ej i California Avenue będzie kontynuowana, a zanieczyszczona ziemia już została wywieziona i zabezpieczona. Urzędnicy zapowiadają również zlecenie stworzenia odpowiedniego systemu, który z jednej strony nie dopuści do dalszego mieszania się skażonej gleby z warstwą przywiezioną na podwyższenie terenu, a z drugiej, wprowadzenie stałego monitoringu skażeń.

Jak czytamy w raporcie przygotowanym na zlecenie miasta, niektóre próbki z placu budowy obozu dla migrantów zawierały metale ciężkie i chemikalia mogące szkodzić zdrowiu. Wcześniej na taką możliwość zwracali uwagę mieszkańcy okolicy, którzy przypominali, że w miejscu gdzie ma powstać zimowe miasteczko namiotowe dla migrantów, był zlokalizowany przemysł i ziemia może nosić jeszcze jego niekorzystne ślady. Apelowali o zaprzestanie budowy, ale władze miasta są bardzo zdeterminowane, aby przed nastaniem stałych mrozów umieścić w tym miejscu do 2 tysięcy ludzi.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520