HomeUSAChicago

Miasteczka Illinois opracowują własne plany otwierania gospodarki

Miasteczka Illinois opracowują własne plany otwierania gospodarki

Burmistrz East Peoria, John Kahl wysłał gubernatorowi Illinois plan otwarcia biznesów. Miałoby to nastąpić jeszcze przed zakończeniem nakazu „stay-at-Home”.

 

Przewiduje on między innymi wznowienie działalności przez zakłady fryzjerskie, siłownie a także centra handlowe. Plan obejmuje tzw. rejon Tri-County, w skład którego oprócz Peoria wchodzą powiaty Tazewell i Woodford. Dokument podpisało oprócz burmistrza Johna Kahl’a co najmniej dwudziestu polityków. Kahl zaznaczył, że mieszkańcy będą musieli odpowiedzialnie się zachowywać i stosować zalecane środki ostrożności w tym tzw. dystans społeczny jeżeli chcą by zakłady były ponownie otwierane.

W oświadczeniu wydanym przez burmistrza East Peoria czytamy, że władze nie będą zmuszały właścicieli biznesów do wznowienia działalności, jeżeli nie czują się oni swobodnie i nie chcą postępować wbrew nakazowi „stay-at-Home”, obowiązującemu w Illinois do 30 maja.   Gubernator J.B. Pritzker nie powiedział, czy powstrzyma etapowy plan otwierania Tri-County. Zaznaczył, że władze tego rejonu a także firmy robią to na swoją odpowiedzialność, ponieważ podjęte działania są sprzeczne z nakazem stanowym.

 

BK

COMMENTS