HomeUSAFloryda

Miami-Dade pośród miejsc zatwierdzonych dla utworzenia kwatery głównej sił kosmicznych USA

Miami-Dade pośród miejsc zatwierdzonych dla utworzenia kwatery głównej sił kosmicznych USA

Czy hrabstwo Miami-Dade może być miejscem wybranym na kwaterę główną?
Miami-Dade znalazło się pośród miejsc zatwierdzonych dla kwatery głównej sił kosmicznych USA.
Hrabstwo jest jednym z sześciu w stanie Floryda, podobnie jak trzy miasta, które otrzymały poparcie ich propozycji od gubernatora Rona DeSantisa na początku tego tygodnia.


Czy hrabstwo Miami-Dade może być miejscem wybranym jako inauguracyjna kwatera główna sił kosmicznych USA? Według gubernatora Florydy należy to rozważyć.
NBC WESH-TV donosi, że hrabstwo jest jednym z sześciu w stanie Floryda, podobnie jak trzy miasta, które otrzymały poparcie swojej propozycji od gubernatora Rona DeSantisa na początku tego tygodnia. Hrabstwa Brevard, Orange, Pinellas i Seminoles dołączyły do Miami-Dade w swojej ofercie, podczas gdy wspólna oferta została złożona przez hrabstwo Hillsbourgh i miasto Tampa.
Dodatkowo Jacksonville, jak i Pensacola również złożyły oferty.
„Nasze państwo ma długą historię wspierania wysiłków naszego narodu w kosmosie poprzez operacje Kennedy Space Center, 45th Space Wing w Patrick Air Force Base i Cape Canaveral Air Force Station” – napisał DeSantis w liście opublikowanym w środę. ” Instalacje te zapewniają doskonałe wsparcie dla naszej obrony narodowej i mają znaczący wpływ gospodarczy na nasze państwo. ”

Oferty zostały złożone do wtorku na asystenta sekretarza sił powietrznych USA Johna Hendersona. Prezydent Trump podpisał ustawę w grudniu zeszłego roku, tworząc Siły Kosmiczne USA jako oddzielną gałąź wojska. Kryteria stworzone przez sekretarza Hendersona na początku tego roku dla potencjalnego miejsca obejmują obecność 25 mil instalacji wojskowej, a także bycie jednym z 150 najlepszych miast pod względem ludności według obszarów statystyki metropolitalnej.
Lokalizacja Miami-Dade nie została oczywiscie jeszcze zatwierdzona, a ostateczna decyzja spodziewana jest na początku 2021 r.
JK

COMMENTS