15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Mężczyzna z Los Angeles wyłudził 7,3 mln USD z funduszy pandemicznych. Część przegrał w kasynach w Las Vegas

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mężczyzna z Los Angeles w ramach ugody przyzna się, że nieuczciwie pozyskał ok. 7,3 mln USD z funduszy covidowych. Część tych pieniędzy przegrał w kasynach w Las Vegas.

41-letni Andrew Marnell podpisał ugodę z prokuratorami w zeszłym tygodniu i oczekuje się, że 27 września oficjalnie złoży swoją apelację przed sędzią federalnym, wynika z akt sądowych.

Marnell przyzna się do winy w sądzie federalnym w Los Angeles do oszustw bankowych i opłat za pranie brudnych pieniędzy za składanie fałszywych i zmienionych dokumentów, w tym fałszywych federalnych zeznań podatkowych i rejestrów płac pracowników, do ubezpieczonych instytucji finansowych w imieniu różnych firm, według Biura Prokuratora Generalnego USA.

W sumie za wszystkie te zarzuty grozi kara do 40 lat więzienia.

Prokuratorzy twierdzą, że wnioski o dofinansowanie z tytułu pandemii były składane przy użyciu fałszywych dowodów tożsamości oraz innych podrobionych dokumentów, dotyczących dochodów fikcyjnych firm oraz dokumentów, dotyczących fikcyjnych operacji finansowych.

W ramach ugody Marnell zgodził się zrezygnować z ponad 1,5 miliona dolarów, dwóch zegarków Rolex Oyster, Land Rovera, Range Rovera, motocykla Ducati i innych przedmiotów. Zgodził się także z kwotą restytucji na ponad 7,3 miliona dolarów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520