-2.5 C
Chicago
sobota, 24 lutego, 2024

Meisinger Music Festival w Szczecinie: Światowi artyści na nowym festiwalu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Za dwa tygodnie rozpocznie się Meisinger Music Festival, który powstał z inicjatywy znakomitego muzyka Krzysztofa Meisingera.

Meisinger Music Festival Szczecin 2017 to pierwsza edycja festiwalu, którego dyrektorem artystycznym jest Krzysztof Meisinger – szczeciński solista gitarowy i laureat Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2014. – Pomysł zrodził się bardzo dawno temu – mówi Krzysztof Meisinger.

 

– Założeniem tego festiwalu jest to, żeby sprowadzać artystów, którzy koncertują na całym świecie i nigdy nie byli w Szczecinie. Wśród zaproszonych artystów pierwszej edycji Meisinger Music Festival znaleźli się między innymi: Piotr Anderszewski – uważany za jednego z najwybitniejszych polskich artystów swojego pokolenia, Daniel Stabrawa – legendarny koncertmistrz Filharmoników Berlińskich, Soyoung Yoon – zwyciężczyni Konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2011 roku czy zaliczana do najlepszych europejskich orkiestr Sinfonia Varsovia. Będzie muzyka Bacha i Mozarta. Sinfonia Varsovia zagra w koncercie inauguracyjnym. Występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych oraz na najważniejszych festiwalach, współpracując ze światowej sławy dyrygentami i solistami.

 

Zespół zrealizował wiele nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych – dyskografia liczy ponad 230 płyt uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. W 1997 roku dyrektorem muzycznym, a w 2003 r. dyrektorem artystycznym orkiestry został prof. Krzysztof Penderecki. Piotr Anderszewski zagra drugiego dnia festiwalu. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia. W ostatnich latach artysta występował z recitalami w takich salach, jak m.in. Barbican Centre i Royal Festival Hall w Londynie, Wiener Konzerthaus czy Carnegie Hall w Nowym Jorku.

 

(AIP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520