Mark Zuckerberg w Parlamencie Europejskim: „Teraz pójdziemy krok dalej…”

Mark Zuckerberg w Parlamencie Europejskim: „Teraz pójdziemy krok dalej…”

Mark Zuckerberg, współtwórca i dyrektor generalny Facebooka, spotkał się z szefami Parlamentu Europejskiego.
Szef internetowego giganta podkreślił, że Facebook dostosuje się do europejskiej legislacji i Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, stosując je jako globalny standard. Wymienił trzy wartości, które są fundamentem RODO: kontrolę, przejrzystość i odpowiedzialność dodając, że Facebook zawsze je uznawał. „Teraz pójdziemy krok dalej, by przestrzegać ważnych zasad RODO – te same możliwości kontroli i ustawień będą dostępne dla użytkowników na całym świecie” – powiedział Mark Zuckerberg. Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych wchodzi w życie za trzy dni.
Mark Zuckerberg odpowiada na pytania przedstawicieli Europarlamentu. Szef Facebooka przyznał, że “w kilku ostatnich latach nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby zapobiec użyciu stworzonych przez nas narzędzi w niewłaściwy sposób”. Dodał, że kierownictwo firmy musi przyjąć odpowiedzialność za fake newsy, wykorzystywanie Facebooka do wpływania na przebieg wyborów czy wykorzystanie danych z serwisu do niewłaściwych celów. “To był błąd. Jest mi bardzo przykro” – powiedział Mark Zuckerberg.
Punktem wyjścia do dyskusji o sieci społecznościowej było nielegalne wykorzystanie danych z portalu przez spółkę Cambridge Analytica do profilowania preferencji politycznych użytkowników i wpływania na ich decyzje wyborcze.
Początkowo spotkanie miało się odbyć za zamkniętym drzwiami, ale pod wpływem presji większości grup politycznych zdecydowano, że będzie transmitowane w internecie.

IAR/BBC/wcześn./pg/SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0