HomeCiekawostki

Marihuana w Lidlu!

Marihuana w Lidlu!

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian, znana niemiecka sieć handlowa Lidl wprowadziła do swoich sklepów w Szwajcarii marihuanę.

Klienci szwajcarskiego Lidla znajdą papierosy z marihuany na półkach z innymi wyrobami tytoniowymi. Lidl współpracuje w tej sprawie z firmą The Botanicals, która dostarcza niemieckiej sieci dwa produkty z konopi indyjskich. Jeżeli interesują was ceny, to informujemy, że opakowanie zawierające około 1,5 grama marihuany jest wycenione na ok. 64 złote (17,99 franków). Natomiast za większe z 3 gramami zapłacimy ok. 72 złote (franków). Dostawca papierosów z marihuany zapewnia, że jego produkty nie są wzmacniane chemicznie, jak również nie pochodzą z upraw modyfikowanych genetycznie.

Warto również podkreślić, że wyroby The Botanicals zostały tak zaprojektowane, aby miały działanie relaksacyjne i przeciwzapalne zamiast odurzającego. Papierosy z marihuany zawierają jedynie niewielką ilość psychoaktywnego składnika THC. Jako pierwsza w Szwajcarii do swojej oferty marihuanę wprowadziła w 2017 roku sieć sklepów Coop. Aby kupić wyroby z konopi indyjskiej na terenie tego kraju musimy mieć skończone 18 lat.

 

 

Maciej Dobrowolski (aip)

COMMENTS