HomePOLSKA

Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15. Chciał by działacze lokalni nie musieli wreszcie borykać z ciągłymi brakami finansowymi

Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15. Chciał by działacze lokalni nie musieli wreszcie borykać z ciągłymi brakami finansowymi

Marek Jakubiak odchodzi z Kukiz’15. Polityka poróżniła z liderem ugrupowania Pawłem Kukizem kwestia sformalizowania ich wspólnego politycznego bytu.
Marek Jakubiak nie chciał mówić o swojej politycznej przyszłości. Z jego słów wynika, że Paweł Kukiz chciał usunięcia go z szeregów Kukiz’15 i domagał się od członków ugrupowania solidarnego głosowania przeciwko Jakubiakowi. Polityka poróżniła z liderem ugrupowania Pawłem Kukizem kwestia sformalizowania ich wspólnego politycznego bytu. Jakubiak chciał, by Kukiz’15 stało się partią polityczną, by pomogło korzystać z dotacji państwowych. Jak stwierdził, chciał, by działacze lokalni nie musieli borykać z ciągłymi brakami finansowymi. ponieważ działalność w “partyjnych dołach” opierała się wyłącznie na prywatnych pieniądzach członków ugrupowania, gdy tymczasem posłowie Kukiz’15 mają “wszystko” czyli pieniądze z Sejmu na dojazdy, hotele, biura.
Marek Jakubiak był wiceprzewodniczącym klubu poselskiego Kukiz’15 i wiceszefem sejmowej komisji śledczej do spraw VAT. W wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Warszawy.

oprac. wiadomosci.com

COMMENTS