LOT odbierze dreamlinera w okolicznościowym malowaniu

LOT odbierze dreamlinera w okolicznościowym malowaniu

Polskie Linie Lotnicze LOT odbiorą w środę 27 czerwca Boeinga 787 w okolicznościowym malowaniu. Upamiętnia ono setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ceremonia odbioru odbędzie się w fabryce Boeinga w Everett niedaleko Seattle w Stanach Zjednoczonych.
Jak mówi rzecznik LOT-u Adrian Kubicki, jest to najnowsza wersja dreamlinera. Na kadłubie samolotu dominują biało- czerwone barwy. W okolicach drzwi wejściowych na pokład umieszczono kontury Polski. Adrian Kubicki wyjaśnia, że jest to symbol zaproszenia do naszego kraju. Od drzwi w kierunku tyłu kadłuba namalowano biało-czerwoną flagę.
Rzecznik podkreślił, że LOT jest nieformalnym ambasadorem Polski w wielu krajach na świecie. Samolot w specjalnym malowaniu będzie rodzajem wizytówki i zaproszenia do odwiedzin naszego kraju
Także na pokładzie samolotu pojawią się akcenty upamiętniające setną rocznicę odzyskania niepodległości – okolicznościowe zagłówki z emblematami przypominającymi o rocznicy, a także informacja na ściance z przodu pokładu samolotu.
Fabryczne malowanie w zakładach Boeinga sprawi, że samoloty z okolicznościowym malowaniem będą latać co najmniej przez siedem lat.
Nowy Boeing 787-9 Dreamliner przyleci do Polski jutro rano. Po wypełnieniu deklaracji celnych niemal od razu wyruszy w trasę. Będzie obsługiwał połączenia z Warszawy do Toronto, Chicago, Nowego Jorku i Singapuru.
Okolicznościowe malowanie pojawi się jeszcze na Boeingu 737 – max 8, który będzie obsługiwał trasy europejskie i średniego zasięgu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A.Pszoniak/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0