13.3 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Maria Pappas, Skarbnik powiatu Cook na spotkaniu Kongresu Polonii Amerykańskiej na Stan Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Bez gotówki, bez czeków, bez znaczków, bez kolejek”, uzasadniala Maria Pappas elektroniczną możliwość płacenia podatku od nieruchomości.

CHICAGO: (in. wł.) Maria Pappas, Skarbnik Powiatu Cook poinformowała członków KPA-IL, że podatki od nieruchomości za 2017 rok mają być wpłacone do 1 sierpnia, 2018. Informacje o podatkach są już dostępne na stronie Skarbnika. 31,000 emerytów na terenie powiatu kwalifikuje się do zniżek podatkowych.

Gospodarzem spotkania KPA-Il. był Michael Niedzinski, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na stan Illinois. Na spotkanie przemawiali także inni ciekawi mówcy, o czym napiszę w kolejnym artykule.

Podatki za nieruchomości za 2017 rok – tzw. druga rata, mają być wpłacone do 1 sierpnia, 2018 roku. Zostały już zamieszczone na stronie skarbnika powiatu Cook www.cookcountytreasurer.com.  Właściciele nieruchomości mogą je tam łatwo znaleźć i zapłacić bez dodatkowych opłat, poinformowała Maria Pappas, uczestników spotkania Kongresu Polonii Amerykańskiej na Stan Illinois. Wcześniej Biuro Skarbnika opublikowało także komunikaty prasowe na ten temat.

Rachunki za podatek od nieruchomości są dostępne na stronie skarbnika dwa tygodnie wcześniej przed ich wysłaniem pocztą. Coraz więcej właścicieli nieruchomości korzysta z internetu, aby zapłacić podatki drogą elektroniczną. “Rosnąca liczba właścicieli nieruchomości korzysta z wygody przy płaceniu podatków na stronie www.cookcountytreasurer.com, większa niż w lokalnych siedzibach banku”, oświadczyła Maria Pappas.

Bez gotówki, bez czeków, bez znaczków, bez kolejek”, uzasadniala Maria Pappas nowe możliwości technologiczne do sprawdzania i płacenia podatków.

Skarbnik Powiatu Cook oświadczyła, że nie ma dodatkowej opłaty dla właścicieli nieruchomości, którzy płacą elektronicznie bezpośrednio z ich konta bankowego. Poinformowała, że jest łatwiej zrobić zapłatę na stronie Skarbnika Powiatu Cook. Opłaty są pobierane natomiast za wpłaty z kart kredytowych.

Jak zrobić elektroniczną zapłatę za podatek od nieruchomości?
Wejdź na stronę: www.cookcountytreasurer.com

• wybierz opcję “Zrób wpłatę drogą elektroniczną/“Make an Online Payment”
• wpisz swój adres lub numer identyfikacyjny nieruchomości/Enter your address or Property Index Number (PIN)
Możesz skorzystać ze strony internetowej, aby wydrukować kopię rachunku podatkowego, czy sprawdzić czy nie masz jakiś środków w postaci nadpłat ( $ 94 milionów dolarów ) . Możesz także sprawdzic czy kwalifikujesz się do odliczeń podatkowych lub zniżek podatkowych,
Pappas poinformowała również, że rachunki za podatki od nieruchomości, które mają być wpłacone do 1 sierpnia, będą wysłane na początku lipca.

Nie zwlekaj. Wejdź na stronę www.cookcountytreasurer.com i zapłać już teraz”, uzasadniała Pappas.

Maria Pappas poinformowała uczestników spotkania, że “ 31,000 emerytów zamieszkujących powiat Cook ma prawo ubiegać się o zniżki podatkowe na podatek od nieruchomości, które poprzednio otrzymali. Dotyczy to tych właścicieli nieruchomości, którzy kwalifikowali się do zniżki podatkowej dla emerytów (Senior Citizen Homestead Exemption) w ubiegłym roku, ale nie ubiegali się o odnowienie zniżki podatkowej”, wynika z danych szacunkowych Biura Skarbnika powiatu Cook.

Łatwo jest sprawdzić podatek za nieruchomość poprzez wpisanie adresu nieruchomości lub wpisanie numeru ewidencyjnego nieruchomości tzw. Property Index Number (PIN) na stronie www.cookcountytreasurer.com .

Prawo stanowe wymaga, aby emeryci ubiegali się o zniżki podatkowe dla emerytów każdego roku. Zniżki te są dostępne dla mieszkańcow powyżej 65. roku zycia.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie skarbnika powiatu Cook. Zawartość strony jest przetłumaczona także na język polski i na kilkadziesiąt innych języków.
Wpłaty za rok 2017 mają zostać dokonane do 1 sierpnia, 2018 roku.

Maria Pappas podkreśliła w czasie tego spotkania i na wielu innych spotkaniach, że Polacy w powiecie Cook są grupą etniczną, która posiada największą liczbę nieruchomości w powiecie Cook. Wyraziła także wdzięczność Polonii za pomoc na przestrzeni 30 lat jej służby publicznej w powiecie Cook.

@ Tekst i zdjęcia Andrzej Mikołajczyk

Zdjęcie: Jan Kopeć, Prezes Związku Klubów Polskich, Maria Pappas, Skarbnik Powiatu Cook i Michael Niedzinski, Prezes KPA-Il.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520