Liroy na prezydenta? Mariusz Max Kolonko i Piotr Liroy-Marzec wystartują w wyborach prezydenckich?

Liroy na prezydenta? Mariusz Max Kolonko i Piotr Liroy-Marzec wystartują w wyborach prezydenckich?

Były poseł Piotr Liroy-Marzec zapowiedział, że wystartuje w tegorocznych wyborach prezydenckich. Z kolei były korespondent TVN i TVP z USA Mariusz Max-Kolonko powołał sztab, który sprawdza możliwość jego startu w wyborach.

– Liroy na prezydenta! Mówię to pierwszy raz, nie żartuję. Startuję, bo nie ma kandydata, który odpowiadałby mnie jako wyborcy – powiedział Piotr Liroy-Marzec w rozmowie z Interią. Były poseł dodał, że chce w kampanii pokazać, “w jakim miejscu jesteśmy i kim powinien być prezydent”.

Liroy do Sejmu dostał się w 2015 roku z list Kukiz’15, jednak w trakcie minionej kadencji poróżnił się z Pawłem Kukizem. W rezultacie znany raper odszedł z klubu Kukiz’15. Początkowo współpracował z innym byłym posłem K’15 – Markiem Jakubiakiem, z którym zawiązał Federację dla Rzeczypospolitej. Obaj politycy startowali w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji, skupiającej prawicowe partie. Jednak już w październikowych wyborach do polskiego parlamentu wystartowali oddzielnie i nie dostali się do Sejmu.

– To tak jak z Powstaniem Warszawskim. Ludzie szli walczyć, chociaż wiedzieli, że przegrają. Ważna jest idea. U nas wszyscy mieli do siebie zaufanie. Tak naprawdę zawsze byłem neutralny, bo do Konfederacji przystąpiłem nie jako Liroy, ale stowarzyszenie Skuteczni. Lubię być niezależny, realizować cele z kampanii – mówił Liroy-Marzec dla Interii.

Max-Kolonko na prezydenta?

Możliwość swojego startu w wyborach prezydenckich sprawdza także Mariusz Max Kolonko. “Powołałem sztab #R do sprawdzenia możliwości mojego startu w wyborach prezydenckich w Polsce” – napisał na Facebooku.
Wieloletni korespondent m.in. TVP i TVN ze Stanów Zjednoczonych w ostatnich latach założył kanał MaxTV na YouTube, gdzie początkowo komentował wydarzenia polityczne w USA, a następnie zajął się również polską polityką.
Po czasie utworzył własną inicjatywę polityczną Revolution, która jednak nie osiągnęła sukcesu. Przed wyborami parlamentarnymi Max Kolonko rozmawiał o wspólnym starcie m.in. z Pawłem Kukizem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Jeśli Kolonko i Liroy faktycznie wystartują w wyborach prezydenckich, to liczba kandydatów będzie wynosiła 8.

Kandydaci na prezydenta:
Andrzej Duda
Małgorzata Kidawa-Błońska
Robert Biedroń
Władysław Kosiniak-Kamysz
Kandydat Konfederacji
Szymon Hołownia
Piotr Liroy-Marzec
Mariusz Max Kolonko

Red. Kacper Rogacin PolskaPress AIP/Fot. Szymon Starnawski / Polska PressCOMMENTS

WORDPRESS: 0