13.5 C
czwartek, 2 maja, 2024

Liga NHL – efektowne zwycięstwo Flames na otwarcie drugiej rundy

Hokeiści Calgary Flames pokonali na własnym lodowisku Edmonton Oilers 9:6 w środowym meczu drugiej rundy play off ligi NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw „Płomienie” prowadzą 1-0.

Pierwsze od 31 lat derby kanadyjskiej prowincji Alberta w play off nie rozczarowały. Kibice zobaczyli 15 bramek, a gospodarze zdobyli po trzy w każdej tercji.

Dla Flames trzy gole strzelił Matthew Tkachuk, dwa – Blake Coleman, a po jednym – Rasmus Andersson, Andrew Mangiapane, Elias Lindholm i Brett Ritchie.

Jak poinformowała NHL, był to najwyższy wynik w fazie play off od 1993 roku, gdy Los Angeles Kings wygrali z Calgary Flames również 9:6.

W drugim środowym meczu Carolina Hurricanes wygrali po dogrywce z New York Rangers 2:1 i w play off objęli prowadzenie 1-0.

Gospodarze przegrywali od ósmej minuty, gdy krążek do siatki posłał Filip Chytil. Wyrównał dopiero w 58. minucie Sebastian Aho, a zwycięską bramkę w czwartej minucie dodatkowego czasu gry zdobył Ian Cole.