26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Leszek Miller o wyniku Lewicy w wyborach sejmików: To jest klęska, i to wieloczłonowa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

To jest klęska, i to wieloczłonowa, ale nie wywoła ona żadnego poruszenia i głębszej analizy; jak ja znam ludzi, którzy dzisiaj kierują Lewicą to tam nie będzie żadnych refleksji – powiedział europoseł Leszek Miller komentując wynik formacji w niedzielnych wyborach samorządowych.

Według sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos, Lewica uzyskała w wyborach do sejmików w skali kraju 6,8 proc.

Były premier Leszek Miller powiedział w Polskim Radiu24, że według niego w wyborach do sejmików „wygrali wszyscy, a przegrał tylko Czarzasty.”. Dodał, że według niego „to jest bardzo słaby wynik, a odmłodzenie Lewicy nie przynosi żadnych sukcesów wyborczych”.
Dopytywany o to, co wpłynęło na taki wynik, powiedział, że ugrupowanie za bardzo skoncentrowało się na tematach światopoglądowych, pomijając kwestie dotyczące gospodarki.
„Myślę, że tajemnica tkwi w liderach i w priorytetach. Lewica się bardzo skoncentrowała na kwestiach lewicowości kulturowej i światopoglądowej, natomiast z danych wynika, że kobiety i młodzież interesują w co najmniej równym stopniu inne kwestie dotyczące gospodarki, czego Lewica w ogóle nie porusza” – zauważył europoseł.
Według Millera, wynik w wyborach samorządowych nie wywoła większych zmian wewnątrz ugrupowania. „Jak ja znam tych ludzi, którzy dzisiaj kierują Lewicą to tam nie będzie żadnych refleksji. Tam będzie przekonanie, że trzeba jakoś przejść przez te wybory i szykować się do kolejnych. Jakichkolwiek większych zmian po prostu nie będzie, bo w prywatnych partiach nie ma takich refleksji” – powiedział.
„To jest niewątpliwie klęska, i to wieloczłonowa, ale nie wywoła ona żadnego poruszenia i głębszej analizy” – dodał.
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju najwięcej głosów uzyskał PiS – 33,7 proc. Koalicja Obywatelska – 31,9 proc., Trzecia Droga – 13,5 proc.; Konfederacja – 7,5 proc., Lewica – 6,8 proc. – wynika z badania exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos. Z sondażu wynika, że frekwencja w wyborach samorządowych wyniosła 51,5 proc.
Wyniki exit poll wyborów samorządowych zostały przygotowane przez pracownię Ipsos na podstawie badania, które przeprowadzono w dniu głosowania przed 970 lokalami wyborczymi w Polsce. Po zakończeniu ciszy wyborczej na antenach Polsatu, TVN i TVP zaprezentowano m.in. prognozy dla sejmików wojewódzkich oraz sześciu miast: Gdańska, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Warszawy, Wrocławia. (PAP)

fos/ js/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520