HomeKujawsko-Pomorskie

Kujawsko-pomorskie: Cztery kilo amfetaminy, 22 kilogramy nielegalnego tytoniu i szansa na kilkanaście lat odsiadki

Kujawsko-pomorskie: Cztery kilo amfetaminy, 22 kilogramy nielegalnego tytoniu i szansa na kilkanaście lat odsiadki

Toruńscy policjanci zaprowadzili na spotkanie z sędzią dwóch mężczyzn oskarżonych o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz tytoniu bez polskiej akcyzy.

– W dniu zatrzymania funkcjonariusze weszli do ich domów w jednej z podtoruńskich gmin. U 22-latka kryminalni odnaleźli ponad cztery kilogramy amfetaminy. W miejscu zamieszkania 24–latka policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany, blisko 15 gramów amfetaminy oraz ponad 22 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy – mówi mł. asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. – Mężczyźni trafili prosto do policyjnej celi.

 

Obaj zostali zatrzymani w środę, przed oblicze sędziego zostali natomiast zaprowadzeni w piątek. Usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uczestnictwo w ich obrocie. Starszy z nich odpowie dodatkowo za tzw. paserstwo akcyzowe z Kodeksu Karnego Skarbowego. Policjanci ustalili, że 24-latek naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 17.000 złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Mężczyznom może grozić od 2 do 12 lat więzienia. Tymczasem spędzą za kratkami trzy miesiące, tak zadecydował sąd.

 

szs (aip)

COMMENTS