30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Ku pamięci świętego Jana Pawła II. W Chicago odbył się XI Przejazd Papieski

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Już po raz XI ulicami Chicago przejechali motocykliści, aby w ten sposób oddać hołd człowiekowi, który zmienił oblicze nie tylko Polski, ale i świata. Święty Jan Paweł II wciąż jest obecny w sercach Polonii, zwłaszcza motocyklistów, ktorzy od 2006 roku organizują Przejazd Papieski.
Odbywa się on ulicami Chicago – z siedziby klubu motocyklowego Sokół Riders – organizatora przejazdu, do kościoła św Heleny, gdzie został wybudowany pierwszy Pomnik Jana Pawła II w Chicago.
fm 3
Parada Papieska – jak wielu motocyklistów mówi o tym wydarzeniu, z roku na rok gromadziła coraz więcej osób, lecz w tym roku możemy mówić o rekordzie.
fm 8
Blisko 300 motocykli zgromadziło się w niedzielny poranek w gościnnych progach Sokół Riders i wspólnie, kluby motocyklowe oraz niezrzeszeni miłośnicy dwóch kółek, przejechali w kolumnie do kościoła św. Heleny, gdzie przywitał ich proboszcz parafii – ks. Franciszek Florczyk.
DSC_0210
fm 5
Po uroczystej Mszy Św i podziękowaniach motocykliści złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II i tradycyjnie odśpiewali Barkę – ulubioną piosenkę papieża. Był też czas na chwilę zadumy i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.
fm 2
Nie mogło zabraknąć jeszcze jednego ważnego elementu, a mianowicie oddanie pod opiekę Jana Pawła II wszystkich motocyklistów i ich maszyn.
fm
Tradycyjnie ksiądz Franciszek przeszedł po parkingu pełnym motocykli i nie tylko poświęcił motocyklistów i ich maszyny, ale także modlił się o bezpieczny sezon.
Po uroczystościach w kościele św. Heleny motocykliści udali się do siedziby Sokół Riders na poczęstunek i wspólne świętowanie rozpoczęcie sezonu.
fm 6
W tym roku XI Przejazd Papieski został objęty patronatem Konsulatu RP w Chicago, a wicekonsul Konrad Zieliński przejechał wraz z motocyklistami ulicami Chicago. W uroczystościach wzięli udział członkowie różnych klubów motocyklowych, między nimi Legacy LC, Biały Orzeł, Higlander Riders, Rajd Katyński Pamięć i Tożsamość, Guard Riders, Dzikie Wieprze, Eagle Riders oraz niezrzeszeni motocykliści i członkowie klubów amerykańskich.
Kolejna Parada Papieska już za rok, a my życzymy wszystkim motocyklistom udanego sezonu, szerokich dróg i niezapomnianych wrażeń.

 

 

fm 7

 

fm 4

Tekst i foto MS

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520