"> Kraków: Kolejne zatrzymania członków gangu handlującego dopalaczami - wiadomosci.com

Kraków: Kolejne zatrzymania członków gangu handlującego dopalaczami

Kraków: Kolejne zatrzymania członków gangu handlującego dopalaczami

Kilka dni temu małopolscy, śląscy i pomorscy policjanci zatrzymali kolejne osoby stanowiące trzon zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu substancji psychoaktywnych. Czterej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. O śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Kraków-Podgórze, informowaliśmy w kwietniu 2018r., gdy w ręce stróżów prawa wpadli członkowie grupy przestępczej, oferujący na internetowych portalach sprzedaż dopalaczy „na telefon”.

Wówczas krakowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 13 osób (w wieku od 22 do 73 lat) zaangażowanych w nielegalny proceder, wśród których byli zarówno organizatorzy nielegalnego procederu, jak i zajmujący się wytwarzaniem oraz dostarczaniem dopalaczy do konkretnych odbiorców. Wtedy też policjanci zlikwidowali magazyny, w których ukrywane były nielegalne substancje, zabezpieczając przy tym: 76 g suszu marihuany, ponad 1200 g substancji psychoaktywnej, która znajdowała się w przygotowanych do sprzedaży woreczkach foliowych z zapięciem strunowym. Ponadto funkcjonariusze m.in. zarekwirowali: wagi elektroniczne, młynki do rozdrabniania substancji, arkusze z etykietami stosowanymi w dystrybucji dopalaczy.

 

W wyniku ostatnio przeprowadzonych realizacji, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie KMP w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową, Wydziału dz. Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie przy wsparciu funkcjonariuszy SPAP KWP Krakowie, Katowicach oraz Gdańsku zatrzymali kolejnych 5 podejrzanych (wieku od 27 do 48 lat) w sprawie, którzy byli najwyżej postawieni w hierarchii dopalaczowego interesu.

 

Do zatrzymań doszło na terenie województwa małopolskiego, łódzkiego i pomorskiego. Funkcjonariusze podczas przeszukań miejsc zamieszkania bądź przebywania zatrzymanych ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających w postaci: 51,65 g kokainy o czarnorynkowej wartości 15 000 zł, 468,65 g marihuany o czarnorynkowej wartości 20 000 zł. Kryminalni zarekwirowali także wagi elektroniczne, telefony komórkowe, zagraniczne dokumenty tożsamości innych osób, pieczątki obcych firm, steroidy anaboliczne, broń gazową, maczety, miecze samurajskie, gazy łzawiące, kominiarki z emblematami klubów piłkarskich, pieniądze w kwocie 10 tys. zł oraz kilka pojazdów.

 

Zatrzymani usłyszeli m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu zagrażających życiu i zdrowiu substancji psychotropowych, a także posiadania znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury, Sąd Rejonowy dla Krakowa – Podgórza w Krakowie zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec czterech podejrzanych, a wobec 31-latka dozór Policji połączony z zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys zł. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0